טיפול רגשי

ראשי טיפול רגשי
מהו טיפול רגשי?

זהו טיפול שבמרכזו עומדות הרגשות, המחשבות, האמונות וההתנהגות של האדם או המשפחה הפונה לטיפול. קיימות גישות שונות ושמות רבים לטיפול – טיפול פסיכודנמי, טיפול קוגנטיבי-התנהגותי, טיפול במשחק (עם ילדים), טיפול משפחתי/זוגי. רבים מדברים על ההבדלים בין הטיפולים.

במכון יריב הדגש הוא על המשותף לכל אלה. טיפול טוב, בכל גישה, הוא טיפול אשר מעניק את כל המשאבים  לבחינה מקיפה של הקשיים איתם מתמודד הפונה לטיפול, ובאמצעות כלים שונים מציע אלטרנטיבה, דרך אחרת.

 

סוגי טיפול רגשי בילדים

טיפול פרטני – במסגרת טיפול זה בכל שבוע נערך מפגש עם הילד. במקביל נערכות פגישות עם ההורים בתדירות של פעם בחודש בערך. המוקד בטיפולים אלו הוא הקשיים של הילד. המטרה בטיפול זה היא ליצור מרחב טיפולי עבור הילד, בו הוא ירגיש בטוח ויוכל לבנות כלים להתמודדות עם הקשיים אותם הוא חווה.

הטיפול הדיאדי – במסגרת טיפול זה נערכת פגישה עם הילד ואחד מהוריו. המוקד בטיפול זה הוא על הקשר בין ההורה לילד.  לעיתים הפגישות יהיו רק עם אחד ההורים, ובחלק מהטיפולים בכל שבוע הפגישה תיערך עם הורה אחר לסירוגין. במקביל לפגישות אלו נערכות גם פגישות עם זוג ההורים ביחד. בפגישות עוזרים להורים להבין את צרכיו של הילד ואת הקשיים מנקודת המבט של הילד, ולבנות דפוסי תקשורת טובים.